Jak przestać palić? głód nikotynowy

Do produkcji nowych komórek, do wszystkich funkcji jakie musi wykonywać nasz organizm, w każdej sekundzie naszego istnienia, potrzebna jest energia pochodząca ze spalania białek, węglowodanów, tłuszczy – w tym procesie niezbędny jest tlen. Bez tlenu nie ma życia. Paląc papierosa, oprócz 4000 różnych trucizn, wprowadzamy do krwioobiegu produkty spalania.


palenie_papierosow

Włóżmy na chwilę głowę do komina. Nie da się tym dymem oddychać. My jednak uparcie za ciężkie pieniądze wkładamy swój organizm do komina. Proponuję zastanowić się chwilkę nad różnymi napisami na opakowaniach papierosów. One są tam umieszczane, by nas wystraszyć. My się nie boimy. Rak, zawał, wylew to koledze się może przytrafić. Nam nigdy! Czy jedlibyśmy kiełbasę na której widnieje napis „jedzenie kiełbasy powoduje raka” .Zjedzenie sera, który powodowałby bezpłodność też zapewne nie wchodziłoby w grę.
Omijamy produkty zawierające substancje znacznie mniej szkodliwe, a tu ani rak ani zawał nie robi na nas wrażenia. Papierosy kupujemy bez chwili refleksji. Nawet nie wiemy, co producentowi kazano napisać. To jest siła nałogu.
Nie będę się rozwodzić na temat szkodliwości palenia. Jest to sprawa powszechnie znana. Wystarczy wspomnieć, że ok. 20.000 Polaków rocznie zapada na raka płuc – chorobę prawie nieznaną w XIX wieku. Prawie wszyscy umierają. Nie dopuśćmy do tego aby znaleźć się w tej grupie.
Chciałabym wszystkim palaczom pomóc w pozbyciu się tego zabójczego nałogu. Moje pomysły poszły w kierunku jak najszybszego i najskuteczniejszego usunięcia maksymalnej ilości nikotyny z organizmu. Pozbycie się nikotyny z tkanek sprawia, że raptownie zmniejsza się głód nikotynowy i łatwiej palaczowi obejść się bez „dymka”. Sama to wiem, byłam swego czasu namiętną palaczką.

Głód nikotynowy jest głodem narkotycznym . NIKOTYNA JEST JEDNYM Z NAJSILNIEJ UZALEŻNIAJĄCYCH NARKOTYKÓW. Analogiczną terapię można spróbować zastosować przy innych uzależnieniach. Mechanizm usuwania substancji uzależniającej jest taki sam.

Łatwo powiedzieć „rzuć palenie”, o ile trudniej to zrobić. Głód narkotyczny skręca palacza już po kilkugodzinnym niepaleniu. Jak sobie ulżyć, złagodzić to potworne ssanie? Wypracowałam własny sposób na raptowne (w ciągu jednej nocy) pozbycie się znacznej części nikotyny z organizmu. Po tak gwałtownym usunięciu związków uzależniających, równie gwałtownie słabnie głód nikotynowy. A o to przecież chodzi!
Aby skorzystać z moich rad, trzeba podjąć decyzję o niepaleniu.
Nie jakieś tam: spróbuję, może się uda, chciałbym itp. Gdy tak podejdziemy do zagadnienia, to nic z tego nie wyjdzie.
Każdy musi podjąć decyzję. I będzie to jedna z najważniejszych decyzji w życiu.
Proszę zapoznać się ze schematem mojej kuracji. Oczywiście daty należy dostosować do siebie. Weźmy kartkę papieru, napiszmy w nagłówku słowo:

D E C Y Z J A
Ja …/swoje dane/………………….. od dnia ………………….. nie palę!

Do tej daty, do momentu ostatecznego rozstania się z nałogiem mamy chwilę, trochę czasu. Starannie przemyślmy swoją decyzję, bo to musi być świadoma decyzja. Starajmy się zmniejszyć ilość wypalanych papierosów. Róbmy większe przerwy między kolejnymi „dymkami”. Głęboki oddech bardzo łagodzi głód nikotynowy i narkotyczny. TLEN JEST NAJWSPANIALSZYM NARKOTYKIEM . NIE DA SIĘ GO PRZEDAWKOWAĆ. POPRAWIA WSZYSTKIE FUNKCJE ORGANIZMU I JEST ZA DARMO! Gdy mamy chęć na papierosa, zróbmy 3-4 wdechy.
Ustaliwszy sobie termin ostatecznego rozstania się z nałogiem udajmy się na drobne zakupy. Potrzebne będą tzw. zioła napotne /mogą być różne/ i kłącze tataraku lub owoc ziela angielskiego.
Uwaga! Osoby o wysokim ciśnieniu , zaawansowanej miażdżycy i „uczulone” na salicylany nie powinny tej kuracji stosować w takiej postaci .
Mieszamy zakupione zioła. Do kąpieli potrzeba 150-200 gram ziół. Do termosu lub dzbanka zaparzamy 2-3 łyżki ziół na 2-3 szklanki wody. Całą resztę gotujemy 10-15min.w dużej ilości wody.
Napełniamy wodą wannę i dopiero wlewamy ziółka . Mniej przebarwi się wanna.
/Jeśli nie mamy wanny to stare prześcieradło można lekko zwilżyć w tym odwarze ziołowym i owinąć swoje nogi i pośladki./
Kąpiel można zastąpić sauną.
Kąpiel uzupełniamy wodą tak, by woda w wannie nie sięgała wyżej linii serca. Po kąpieli owijamy się (nie wycierając) w białą koszulę lub prześcieradło i kładziemy do łóżka.
Obok łóżka powinny czekać na nas 3-4 szklanki naparu z tych samych ziół, w których robiliśmy kąpiel. Napar robimy tradycyjnie: 1 łyżka na szklankę. Parzymy około 20-30 minut (tyle, ile trwa kąpiel). Zioła można słodzić miodem lub sokiem malinowym. Wypić na raz 2-3 szklanki ciepłych ziół. Na efekty nie będziemy długo czekać – spłyniemy potem. Radzę obejrzeć naszą białą koszulę. To taki mały wstrząs zobaczyć, co w nas siedziało.
Po tej nocy „ucieknie” z nas 60-70% nikotyny i innych trucizn. To zmniejszy radykalnie narkotyczny głód. I właśnie przez ten fakt będzie nam łatwiej trwać w swojej decyzji.

Podam palaczom jeszcze kilka rad, dzięki którym będzie łatwiej przeżyć ten trudny, początkowy okres;

  • oddechy- głębokie, gdy przychodzi głód nikotynowy, ODDYCHAJ, TLEN NAJLEPIEJ ŁAGODZI GŁÓD NARKOTYCZNY,
  • długopis – w ręce trzymać długopis lub inny przedmiot, który ułatwi opanowanie rąk,
  • pojadanie pestek dyni /dynię najlepiej gryźć z łupiną/, słonecznika, orzechów, owoców – uzupełnia naszą dietę w cenne składniki i zmniejsza łaknienie na słodycze,
  • ssać kawałeczek tataraku, owoc ziela angielskiego, kawałek korzenia lubczyka – łagodzi głód nikotynowy,
  • popijanie herbatek ziołowych, uspokajających – łagodzi napięcie nerwowe i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą podjąć decyzję. Decyzję o rzuceniu nałogu Ułatwią przejście tego trudnego czasu, gdy narkotyk walczy z nami. Rzucenie nałogu to pierwszy krok w przywracaniu sobie zdrowia.
Życzę sukcesu!

NIE JESTEM LEKARZEM, NIE JESTEM BIOLOGIEM HIPOTEZY TU PRZEDSTAWIANE SĄ OPARTE O WIELE LAT ZIELARSKIEJ PRAKTYKI.

  © ulmed ulmed12.07.2009. wszystkie prawa zastrzeżone